Emigracja, a spadek liczby urodzeń

Czy emigracja może zagrażać demografii w naszym kraju? Okazuje się, że tak. Ostatnie badanie Polskiej Akademii Nauk, pokazuje, że od chwili przystąpienia Polski do krajów Unii Europejskiej, rok rocznie spada liczba urodzeń, nawet o kilkanaście tysięcy.

Według danych statystycznych udostępnionych przez GUS wynika, że nasz kraj w przeciągu ostatnich dziesięciu lat opuściło ok. 2 miliony 17 tysięcy osób (są to osoby, które wyjechały za granicę, ale wciąż widnieją w lokalnych ewidencjach ludności). Największy problem ze spadkiem liczny urodzeń zauważalny jest w województwach południowych (małopolskie i dolnośląskie, opolskie i podkarpackie), co w konsekwencji prowadzi do powolnego, ale już zauważalnego, starzenia się społeczeństwa.

internetowa hurtownia zabawek z zabawkami

http://hunters.pl/oferta/gniezno.html

Według specjalistów, zachwianie stabilnej demografii związane jest również z tym, że przez emigrację rozbijane są rodziny wielopokoleniowe, kreujące do tej pory model tradycyjnej wspólnoty rodzinnej. Co więcej istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości zabraknie rąk do pomocy przy osobach starszych.

renty.organizacje.net.pl