10 lat we Wspólnocie Europejskiej

Dokładnie dziesięć lat temu, w maju 2004 roku, Polska wraz z dziewięcioma innymi krajami przystąpiła do Unii Europejskiej. Czy w przeciągu ostatniej dekady w naszym kraju coś się zmieniło? Wiele osób uważa, że tak. Jednak istnieje rzesza „eurosceptyków”, którzy więcej wspólnocie zarzucają, niż uważają za słuszne.

http://hunters.pl/oferta/kolo.html

Kiedy nasz kraj przystępował do Unii, jej grono liczyło dopiero piętnaście państw. Dziś jest ich prawie trzydzieści i wiele wskazuje na to, że to nie koniec jej poszerzania. Zrzeszone kraje łączy wiele, od wspólnego Europarlamentu, na otwartych granicach kończąc. Oprócz pomocy finansowej i wielu dotacji, nasz kraj wykonał również znaczny krok w kierunku państw Starej Europy. Głos polskich polityków jest obecnie słyszalny w całej Unii, co prowadzi do umocnienia Polski na arenie ogólnoeuropejskiej. Powstało mnóstwo inwestycji, których realizację zawdzięczać można atrakcyjności kraju z powodu jego przynależności do wspólnoty. Zachodnie firmy i wielkie przedsiębiorstwa tworzą wiele nowych miejsc pracy, dając tym samym szansę młodym i zdolnym Polakom

Dziś, młodemu obywatelowi, ciężko jest wyobrazić kraj, który jeszcze ćwierć wieku temu ulokowany był za żelazną kurtyną.

opakowania.pomyslowy.org.pl